Компания Максима Коваля Оперативная юридическая помощь. Адвокаты в ТЦК, защита военнослужащих

Коли під час другої світової війни прем’єр — міністру Великої Британії  Вінстону Черчиллю дали на узгодження проект бюджета, він запитав “Чому на культуру закладено так мало? Йому відповіли — тому що йде війна! А за що ми тоді воюємо?” відповів Черчилль. Ймовірно  це про те, що потрібно захищати не тільки території.

Кожен з початку нападу  рф на Україну поставив себе запитання чому важливо   підтримувати та захищати свою державу? І найголовніше чим ми, громадяни України, в недалекому минулому мирні сусіди по нарах з північними сусідами у “совецькій сім’ї народів”  відрізняємось від них? Окрім, звичайно, прапору, мови та назв державних установ. Якщо узагальнити то в Україні все ж таки побудована держава для людей і робота держави для громадян контролюється розбудованим громадянським суспільством з незалежними ЗМІ та незалежними судами, натомість в рф безправна  людина існує для держави (звідти і так звані “м’ясні штурми” в яких за захоплення колгоспного корівнику російська держава відправляє на той світ десятки своїх військових).  

Але чи дотримуються державні установи в своїй діяльності цього найголовнішого принципу — людина понад усе?

Чи все ж таки вже ТЦК понад усе? Чи при  явно солдафонській  манері мобілізації не втратимо ми найголовніше — права та цінність людини? Чому  взагалі ТЦК в Україні стали символом корупційних скандалів,  свавілля, та порушень прав людини?   

«За результатами численних звернень громадян до Офісу омбудсмана, можу чітко констатувати: порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП набули системного та масового характеру. Складається враження, що незаконні затримання та побиття від представників ТЦК та СП стали новим вірусним трендом, який не зупинити без жорсткої реакції держави.” — уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець.

Мене, як адвоката турбує конкретний аспект — перешкоджання здійсненню адвокатської діяльності та перешкоджання громадянам в отриманні професійної правничої допомоги з боку працівників ТЦК.  Нагадаю, що право на правничу допомогу гарантується кожному ст. 59 Конституції України, а заборона в перешкоджанні адвокатської діяльності гарантується ст.23 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Правда це лише Конституція та лише закон, а як нас вчить історія, найбільші “права людини” в СРСР гарантувала саме сталінська конституція 1936 року, під час дії якої і були реприсовані та знищені мільйоні громадян СРСР.  Як казали в  радянські часи “суворість законів компенсується іх невиконанням”. 

Читайте повний текст статті на сайті МикВісті

Похожие записи