Юрист року Миколаївщини

Відзнака заснована ГО «Союз юристів Миколаївщини» за підтримки Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Це програма, яка покращює імідж області, сприяє зміцненню звя’зків між юристами державного і громадського секторів, органів місцевого самоврядування. Вручення відзнаки відбувається в грудні та приурочене до Міжнародного Дня прав людини (річниці ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини 1948р.).

У 2012 році Миколаївська обласна організація «Союз юристів Миколаївщини», за підтримки начальника Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, заслуженого юриста України Сергія Дмитровича Шаталюка, заснувала громадську відзнаку «Юрист року Миколаївщини».

Відзнака «Юрист року Миколаївщини» — це перший та єдиний в Україні регіональний проект по відзначенню кращих юристів-професіоналів, який об’єднав юристів державної сфери та громадського і приватного секторів.

«Юрист року Миколаївщини» — це засіб для визнання заслуг висококваліфікованих юристів перед Миколаївщиною, популяризації професії юриста, відзначення засобів масової інформації за вагомий внесок в розвиток правової культури суспільства, підвищення рівня довіри громадян до спеціалістів правової сфери.

З 2015 року реалізація цієї громадської ініціативи відбувається за організаційної підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївської обласної ради.

Протягом 2012-2021 років отримано більше 500 подань номінантів. Відзначено 162 юристів з Миколаєва, Первомайска, Южноукраїньска, Вознесенська, Баштанки, Снігурівки, Нового буга.

Організаційним та керівним органом є Рада відзнаки, до складу якої, під час заснування, увійшли представники Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, Миколаївської обласної державної адміністрації, Апеляційного суду Миколаївської області, Господарського суду Миколаївської області, Миколаївського окружного адміністративного суду, Прокуратури Миколаївської області, Управління внутрішніх справ в Миколаївській області, Головного управління державної фіскальної служби України в Миколаївській області, МОГО «Союз юристів Миколаївщини», МОГО Миколаївський прес-клуб, громадських організацій.

Значну організаційну допомогу протягом 2012-2021 рр. надавало Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України.