Якщо особа не з’явилась в ТЦК по повістці для проходження ВЛК, не уточнила військово-облікові данні, не з’явилась для призову на військову службу за мобілізацією, ухиляється від взяття на облік військовозобовязаних, наприклад при досягення особою 25 річного віку (та відповідно не отримала військовий квиток замість приписного посвідчення), не перебуває на військовому обліку за місцем реєстрації проживання, не перебуває на військовому обліку за місцем роботи або навчання, це може бути підставами направлення від ТЦК в органи Національної поліції оголошення військовозобовязаного в розшук.

Як перевірити перебування тебе в розшуку?

В застосунку «РЕЗЕРВ+» з’явиться запис червоним кольором «Порушення правил військового обліку». Це свідчить про те, що ти вже перебуваєш у розшуку. Метою такого розшуку є доставлення військовозобов’язаного до ТЦК для складання протоколу про притягнення до відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення та виправлення порушень військового обліку. Адміністративна відповідальність за порушення правил військовго обліку міститься в КУПАП (ст.210, 210-1). Більш детально перелік обовязків віськовзобовязаного щодо військового обліку містяться в Законі України «Про військовий обовязок та військову службу».

Наслідки надходження повістки на вашу адресу

Слід пам’ятати, що в разі якщо ви не отримали повістку (наприклад не проживаєте за місцем реєстрації, або відмовились отримати повістку від працівника пошти),повістка вважається врученою. Отже слід контролювати отримання пошти, отримувати повістки та повідомлення які надходять поштою та правильно реагувати на них.

Так, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, визнаються:

  • перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, необхідно повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

В разі наявності таких поважних підстав необхідно негайно оповістити ТЦК, який вас викликає про неможливість прибуття в строки зазначені в повістці. Це можно зробити як поштою так і електронною поштою підписавши лист електронним підписом. Все це можи зробити адвокат від вашого імені.

В свою чергу доставлення особи до ТЦК наслідком матимуть можливий призов за мобілізацією.

Окрім того наявність вас в розшуку не дозволяє вам забронюватись. Памятай, що будь яка зустріч з поліцією матиме наслідком затримання тебе і примусове доставлення в ТЦК.

Ми знаємо алгоритм припинення розшуку. Маємо багато успішних кейсів, зокрема для подальшого бронювання.

Не зволікай, телефонуй нам і ми допоможемо! +380503371555

Похожие записи