Освобождение от уплаты аренды за землю

П’ятий апеляційний адміністративний суд (м.Одеса)  03 квітня 2024 р. прийняв постанову по справі 400/13319/23, якою залишив в силі рішення Миколаївського окружного адміністративного суду і скасував рішення державної податкової інспекції в Миколаївській області про анулювання свідотства платника єдиного податку.

Податкова інспекція анулювала свідоцтво платника єдиного податку вважаючи, що підприємство мало заборгованість за 2023 р. по сплаті орендної плати за земельні ділянки орендовані у Миколаївської міської ради.  Свое рішення суди першої та апеляційної інстанцій обгрунтували не тільки процедурними помилками податкової допущеними при прийнятті рішення але і  тим, що територія Миколаївської територіальної громади фактично знаходиться в зоні ведення бойових дій.

Наші адвокати довели, що відсутня вина платника податків по несплаті орендної плати, оскільки , як встановлено судом першої інстанції,  положеннями пп. 69.14 п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України врегульовано особливості сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що розташовані на територіях ведення активних бойових дій.

При цьому, задовольняючи позовні вимог, судом першої інстанції враховано факт знаходження земельної ділянки позивача, за яку нарахована несплачена орендна плата, на території Миколаївської міської територіальної громади, що у встановленому порядку віднесена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що зібрані у матеріалах справи докази та пояснення позивача могли вплинути на висновок податкового органу про необхідність анулювання реєстрації позивача платником єдиного податку у разі їх дослідження у встановленому порядку за наслідком проведення камеральної перевірки позивача, а тому колегія суддів вважає передчасним оскаржуване рішення податкового органу.

Дивіться нас на YouTube

Похожие записи